Проджект-менеджер В It: Ролі Та Стилі Керівництва

Висока частка тих, хто має дві вищі освіти або науковий ступінь (16%, серед ІТ-спеціалістів загалом таких 9%). Здобували вищу освіту вони, як правило, у тих самих університетах, що й інші ІТ-спеціалісти, хоча з-поміж них дещо нижча частка випускників КПІ (6% проти 12% серед усіх ІТ-спеціалістів). Загалом цю професію варто розглядати як надбання на все життя, адже навички проєктного менеджменту змінюють мислення та якісно впливають на бачення процесів у бізнесі та роботі. Проєктний менеджмент — це про ініціативність, емоційний інтелект і лідерство нового часу.

Менеджер проєкту взаємодіє з багатьма сторонами (включаючи менеджера продукту) на кожному етапі проєкту, відповідає за якість та дотримання строків, координує роботу команди та мотивує її. «Вправний менеджер може бути однаково продуктивним як в IT, так і, наприклад, в управлінні супермаркетом або будівництві. Такі приклади є навіть серед моїх колег», Business Analyst вакансії — ділиться Поліна Приходько, Project Manager в ЕРАМ. Ми попросили Поліну розповісти про те, чим займається менеджер проєктів у галузі ІТ, як виглядає її типовий робочий день, та які вимоги висувають зараз до РМ-ів. Ми, як один з вендорів, не ставимо процеси глобально на всій програмі, робимо якусь частину роботи та взаємодіємо з іншими.

Тепер знаючи, що таке може статися, ми здатні спланувати цю річ та перенаправити наші ресурси на інші проєкти. Для цього необхідно розуміти економічний аспект та його вплив на наш проєкт. Бюджет визначає прибуток та вартість проєкту для компанії.

Проджект-менеджер В It: Ролі Та Стилі Керівництва

Виділіть загальні навички з управління, які ви отримали на попередніх посадах або під час навчання в університеті. Також варто вказати відповідні навички, знання та досягнення, які будуть актуальними для посади менеджера з проєктів. Часто кандидати мають свій список компаній-фаворитів, в яких хотіли б працювати. Якщо ви серед них, тоді регулярно переглядайте розділ вакансій безпосередньо на їх сайтах, а також сторінки в соцмережах. Найпростіше — запитати у вашій компанії, чи потрібен такий спеціаліст, чи є кар’єрна мапа, яка підтримує фахівців у переході в інші професії.

Далі йде детальний збір усіх вимог і планування проєкту. Та зазвичай неможливо зробити один план, який був би непорушним від початку до кінця. Навіть на етапі планування дизайну архітектури виникають зміни. Під час розробки функціоналу з’являються додаткові умови, потреба у певних деталях. Через це доводиться часто коригувати план уже в процесі. Стаття буде цікавою новачкам у проєктному менеджменті та читачам, які хочуть скласти уявлення про цю посаду.

Збір Та Структурування Вимог Щодо Проєкту

Якщо цей процес запустити, потім і тижня на відновлення буде недостатньо. Варіант для тих, хто не хоче витрачати на старт кар’єри роки — курси проєкт-менеджера. На них ви отримаєте необхідну теорію та освоїте робочі програми, потрібні IT-ринку.

  • Потрібно розуміти важливість досвіду користувача, вміти робити прототипи та макети, проводити аналітику, базово розбиратися в коді й мовах програмування.
  • Він виступає в ролі захисника інтересів проєкту в компанії.
  • Іншого разу надійшов PDF-файл з японським текстом з правками.
  • Але схожість з іншими керівниками проєктів полягає лише в менеджерських компетенціях.
  • У такому випадку потрібно добре розуміти аналітику продуктів, проводити дослідження користувачів (user research), уміти враховувати зворотний зв’язок і вносити якісні зміни у проєкт.

Ця навичка веде до успішного балансування між розкладом, об’ємом, ресурсами та ризиками на проєкті. Це важливо, бо потрібно розуміти прибутковість проєкту, вміти агрегувати ці дані. Ця критична навичка має назву schedule administration та передбачає здатність зробити прогнози про те, до якого числа ми встигнемо зробити певний обсяг робіт. Зарплати РМ найнижчі серед ІТ-спеціалістів, які координують виконання проєктів. Найвищі у Program Managers та Delivery Managers (медіанна зарплата $4250), далі йдуть Product Owners та Scrum Masters ($3000), за ними — Product Managers ($2700). З першого дня роботи узгодьте свої повноваження.

Створення Команди

Компанія була зацікавлена у зрощуванні власних кадрів, а мене мотивувала можливість реалізувати лідерські якості та бути причетною до масштабних проєктів. Для переходу мені знадобилося приблизно два місяці. За 4 роки в професії я змінила 3 компанії, і зараз працюю з одним із найскладніших і водночас найцікавіших проєктів https://wizardsdev.com/ — продуктом для глобального ринку для клієнта з Японії. Проєктний менеджер не відразу бачить реальний результат своєї роботи, а людині це потрібно з погляду психології. Розробник, тестувальник, дизайнер та інші професіонали можуть подивитись на плоди своєї праці, а от РМ’у складніше розгледіти їх в короткостроковій перспективі.

хто такий Technical Project Manager

Проєкт-менеджер щодня спілкується з клієнтами, і 99% з них — англомовні. Якщо ви не можете розповісти на зідзвоні, чим займається команда, та проговорити scope робіт — далі інтерв’ю з рекрутером ви не зайдете. Вибір професії PM вже сам по собі означає прагнення до керівної посади. Проте, в професії Project Manager є деякі шляхи розвитку, як у плані зарплатні, так і у кар’єрному зростанні.

Наприклад, за гарні результати РМ винагороджує команду, відповідно, команда діє ефективніше. Стратегічна експертиза передбачає здатність побачити високорівневі цілі організації та керуватися ними у роботі. Коли PM розуміє стратегію бізнесу, він планує свої проєкти таким чином, щоб вони максимально відповідали потребам компанії. РМ-у потрібно постійно і неперервно вчитися, а також передавати ці знання іншим. Особливо це актуально для ІТ — тут вчитися потрібно усе життя. Ми повинні розуміти, які є технології, продукти, стандарти, нові інструменти на ринку.

Дослідження показали, що лише 15% проджект-менеджерів зосереджені на роботі над одним проєктом. Значна кількість спеціалістів (59%) одночасно керують від 2 до 5 проєктами, 11% ведуть від 6 до 10 проєктів, а 15% — більше 10 проєктів одночасно. Це свідчить про їхню спроможність ефективно маневрувати та керувати різними проєктами одночасно, підкреслюючи важливість управлінської майстерності у цій сфері. З появою гнучких методологій розробки та управління проєктами (Agile, Scrum) класичний проєктний менеджмент зазнає змін. Детальне планування задач і контроль їх дотримання не завжди є доцільними, адже всі ці процеси можуть змінюватися в ході роботи. Для РМ стає важливим вміння мотивувати команду, що дає змогу виконувати роботу більш злагоджено та ефективно.

Middle PM — фахівець з базовими навичками, що вже пройшов свій шлях в управлінні проєктами, але все ще працює над менш складними проєктами. Якщо ваша мета – опанування професії проджект-менеджера або покращення навичок у цій області, зверніть увагу на Prometheus. Це українська система курсів, де є безліч цікавих та корисних матеріалів.

Вас Також Може Зацікавити

Якщо на проєкті стаються невдачі, навіть не  пов’язані з роботою РМ’а, за роботу команди перед керівництвом все одно відповідає цей фахівець. Час від часу проводжу мітинги сам на сам з кожною людиною з команди, а також раз на два тижні обов’язково спілкуюся з клієнтом. Це потрібно для того, щоб переконатися, що в команді усі працюють злагоджено й у замовника немає скарг чи побажань.

хто такий Technical Project Manager

У моїй компанії діють смарти — віртуальна валюта, за яку можна придбати брендові речі, які випускає компанія. Референтна влада — влада, заснована на соціальних зв’язках. Наприклад, на минулому проєкті я себе добре зарекомендував. Тому люди, які зі мною працювали, радили мене, як РМ-а.

хто такий Technical Project Manager

По суті ця влада сформована на рекомендаціях колег. Зазвичай через проєктних менеджерів проходить вся інформація, недоступна іншим. Нам пишуть клієнти, спонсори, і саме ми контролюємо поширення цієї інформації. Але ця влада короткочасна, бо з поширенням інформації вона щезне. Сюди відноситься вміння вести переговори, ухвалювати рішення, розуміння фінансів, маркетингу та продажів.

Project Manager завжди несе відповідальність перед командою, замовниками та компанією. Він повинен бути стресостійким, оскільки управління проєктами часто потребує вирішення непередбачуваних ситуацій та стресових обставин. Гнучкість та здатність до змін допомагають керувати ризиками та швидко адаптуватися під нові умови.

Share this Post

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*