Mithion Consulting, tüm dünyadaki her büyüklükteki şirket için Penetrasyon Testleri ve Red Team egzersizleri gerçekleştirebilecek personel ve ekipmana sahiptir. Teknoloji, Süreç ve İnsanların kanıtlanmış bir kombinasyonunu kullanarak Organizasyon Güvenliğinizdeki zayıflıkları tespit edebiliyoruz.

Sızma testlerimiz, bir saldırganın Kuruluşunuzu nasıl belirleyeceğini, hedefleyeceğini ve tehlikeye atacağını taklit edecektir. Şirketiniz için neyin önemli olduğunu anlayarak olası saldırı alanlarını ve bu saldırıları nasıl azaltabileceğinizi değerlendirebiliriz. Penetrasyon Test Modellerimizden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kara Kutu Testi / Düşman Simülasyonu

Kara Kutu Penetrasyon Testimizde, kuruluşunuz hakkında neredeyse hiçbir bilgi olmadan başlıyoruz. Bu bir “saldırgan” ın en gerçek simülasyonudur. Halka açık altyapınızı, herkese açık verileri, kullanıcıları, hizmetleri ve olası tüm saldırı vektörlerini numaralandıracağız. Bu aynı zamanda Sosyal Mühendislik, Kablolu ve Kablosuz Saldırılar, Web Uygulamaları, Özel Kötü Amaçlı Yazılım ve Mevcut Güvenlik Denetimlerini Atlama’yı içerebilir.

Beyaz Kutu Testi

Beyaz Kutu veya Kristal Kutu testlerimiz, testin çeşitli aşamalarından önce ve test sırasında bilgi paylaşılarak yapılan bir süreçtir. Bu, Mithion Consulting’e test sırasında diyagramlar, mimari, mevcut güvenlik kontrolleri ve diğer ilgili bilgileri sağlayabilir. Bu, son zamanlarda Kara Kutu Testi yapmayan veya tehditlere maruz kalma durumlarını daha kapsamlı bir şekilde görmek isteyen kuruluşlar için en iyi seçenektir.

Güvenlik Açığı Değerlendirmesi

Daha az müdahale gerektiren bir seçenek arıyorsanız, bir Güvenlik Açığı Değerlendirmesi dikkate alınabilir. Bu bir Sızma Testi değildir, bu daha çok dış ve iç güvenlik duruşunuza genel bir bakıştır. Bu, kuruluşunuzun son yıllarda hiç bir üçüncü taraf Değerlendirme veya Sızma testi yapmasını düşünmeniz için bir seçenek olacaktır.